z ostatniej chwili
Uwaga! Przypominamy, że od dnia 28 lipca 2025 roku nie będzie możliwości płacenia gotówką w Urzędzie Gminy Mszana Dolna. UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Marka lokalna Zagórzańskie Dziedziny zagości w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie!

28/03/2025, dodał: Magda Polańska czytano: 162 razy
Ubiegłoroczna wizyta przedstawicieli kadry naukowej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja z Krakowa w Zagórzańskich Dziedzinach ma swój ciąg dalszy.

Urząd Gminy Mszana Dolna koordynator Zagórzańskich Dziedzin i właściciel tego znaku słowno – graficznego, został zaproszony do podpisania umowy w sprawie utworzenia sieci podmiotów (uczelnie, lokalne grupy działania, organizacje pozarządowe) działających na rzecz innowacyjnej i przedsiębiorczej wsi.  Takie porozumienie stało się faktem. W imieniu Obserwatorium Rozwoju i Dziedzictwa Kulturowego Regionów Uniwersytetu Rolniczego podpisała go dr hab. Wioletta Knapik prof. URK, Kierownik tego Obserwatorium, zaś z ramienia Urzędu Gminy Mszana Dolna – Mirosław Cichorz, Wójt, koordynator Zagórzańskich Dziedzin.

Jego celem jest podjęcie współpracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w szczególności wspólna realizacja:

- konferencji, kongresów, debat i innych spotkań naukowych;

- różnych form edukacji społeczności lokalnych;

- edukacji społeczności lokalnych;

- różnych form edukacji podmiotów sektora społecznego, publicznego oraz gospodarczego;

- doradztwo oraz ekspertyzy dla w/w podmiotów;

- działania na rzecz wspierania i propagowania lokalnego dziedzictwa kulturowego;

- działania w zakresie integrowania środowisk naukowych i pozanaukowych (gospodarczych, politycznych, kulturowych, przedstawicieli społeczności itp.)

- działania wzajemnie promujące i upowszechniające osiągnięcia;

- działania na rzecz stworzenia ogólnopolskiej sieci wspierającej wdrażanie innowacji społecznych;

- działania na rzecz stworzenia międzynarodowej sieci wspierającej wdrażanie innowacji społecznych.

Informacja ostała już oficjalnie, publicznie potwierdzona, podczas Forum Kobiet zorganizowanego 11 marca b.r. w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Rozmawialiśmy wówczas również o korzyściach z takiej współpracy oraz o naszych pierwszych planach. A te powoli zaczynamy realizować.

W ramach tej współpracy z w siedzibie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, w dniu 23 kwietnia 2025 roku, odbędzie się seminarium naukowe poświęcone wymianie doświadczeń między pracownikami Uniwersytetu Rolniczego

a twórcami Marki Zagórzańskie Dziedziny z pogranicza Beskidu Wyspowego i Gorców.

Tematyka seminarium będzie dotyczyć zarządzania produktami i usługami lokalnymi oraz przedsiębiorczości i innowacyjności kobiet i ich wpływu na rozwój regionalny.

Podczas seminarium omówione zostaną warunki utworzenia ogólnopolskiej sieci podmiotów (uczelnie, lokalne grupy działania, organizacje pozarządowe) działających na rzecz innowacyjnej i przedsiębiorczej wsi.

Organizatorzy