z ostatniej chwili
Uwaga! Przypominamy, że od dnia 28 lipca 2025 roku nie będzie możliwości płacenia gotówką w Urzędzie Gminy Mszana Dolna. UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Przyjdź, spróbuj, zagłosuj! czyli zagórzańska Bitwa na sodrę!

06/04/2025, dodał: Magda Polańska czytano: 158 razy
Już w najbliższą niedzielę, 6 kwietnia, na Placu Targowym w Mszanie Dolnej, w samo południe, rozpocznie się wielka Bitwa na sordę! To już druga jej edycja, organizowana w ramach Zagórzańskiego Jarmarku Wielkanocnego!

W ubiegłym roku do degustacji tej wielkanocnej zupy ustawiały się prawdziwe kolejki. Rozkoszowaliśmy się jej smakami, które charakterystyczne są dla poszczególnych rodzin w całym Regionie Zagórzańskim. Była święconka na serwatce, z kwaśnym mlekiem i…. maślanką. Co pojawi się na stołach w tym roku? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę, pomiędzy 12:00 a 14:00.

Faktem jest, że do bitwy staną przedstawicielki KGW Łętowe, KGW Olszówka i KGW Gosposie z Mszany Górnej oraz rodzina Rysiów z Poręby Wielkiej. Oni ugotują, przygotują i podadzą, a do Was należy degustacja i głosowanie! Wam bowiem oddaliśmy prawo wyboru zwycięskiej sodry, a w zasadzie grupy, która ją przygotowała.

Przyjdźcie, spróbujcie i zagłosujcie zatem!  A przy okazji skorzystajcie z pozostałych atrakcji Zagórzańskiego Jarmarku Wielkanocnego!

Do zobaczenia!

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom.

Partnerzy: Zagórzańskie Dziedziny, Paweł Kołodziej, właściciel marek Szapo ba Pizzeria, Restauracji Dziki Smardz.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

Kreatorzy i Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin