15 maja b.r. rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Sa w nim nasze zadania!
Z ogromną radością informujemy, że nasze zadanie: "Zagórzańskie Dziedziny – tu serce bije mocno" - wykorzystanie dziedzictwa górali zagórzańskich w edukacji - zostało zakwalifikowane w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
W jego ramach planujemy w 2026r.:
- organizację Zagórzańskiego Festiwalu Folkloru i Tradycji
- organizację pleneru artystycznego z warsztatami
- wykonanie sercówek – okien zdjęciowychw 12 kolejnych lokalizacjach (na wzór tego, które zlokalizowaliśmy u szczytu Polany Nowej w Lubomierzu)
- wykonanie 3 murali tematycznych
- opracowanie i wykonanie materiałów promocyjnych
- organizację konferencji naukowej poświęconej Góralom Zagórzańskim.
Będą to więc zadania, z których skorzystają wszyscy – mieszkańcy naszego pięknego regionu oraz turyści nas odwiedzający. Niewątpliwie przyczyni się też do promocji Ziemi Zagórzańskiej w przyszłości.
Mamy wiec do Was wszystkich prośbę o wsparcie tych działań i oddanie swojego głosu na nasze zadanie. Głosowanie rusza 15 maja i potrwa do 13 czerwca. Można będzie oddać swój głos elektronicznie lub wypełniając kartę do głosowania (można ją pobrać tutaj i dostarczyć lub podpisać do Urzędu Gminy Mszana Dolnalub Urzędu Miasta Mszana Dolna. O dodatkowych punktach powiemy Wam 15 maja b.r. kiedy zaprosimy już do głosowania). Na pewno spotkacie nas „na mieście”, przy kościołach i w innych punktach. To dla nas bardzo ważne, więc dołożymy wszelkich starań, aby zgromadzić odpowiednią liczbę głosów.
My mamy zamiar realizować zadanie ogólnowojewódzkie – zagłosować na niego mogą więc mieszkańcy Małopolski. Mieszkańcy regionu mogą DODATKOWO zagłosować na jedno zadanie regionalne. A takie z naszego regionu w BO się pojawiło – „Zagórzańskie tradycje” to zadanie zgłoszone przez dobrze nam znany i bardzo lubiany Zagórzański Zespół Folklorystyczny Dolina Mszanki (karte do głosowania można pobrać tutaj i dostarczyć lub podpisać do Urzędu Gminy Mszana Dolnalub Urzędu Miasta Mszana Dolna. O dodatkowych punktach powiemy Wam 15 maja b.r. kiedy zaprosimy już do głosowania).
UWAGA! Nie można oddać dwóch głosów na to samo zadanie, bo zostanie uznany za nieważny! – aby nie zmarnować swojego głosu należy oddać dwa – jeden na zadanie ogólnowojewódzkie, a drugi na regionalne.
Podajemy też garść informacji o zasadach głosowania:
Informacja o zasadach głosowania:
- Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego wystarczy mieć ukończony 16 rok życia i mieszkać w Małopolsce. Nie trzeba posiadać meldunku w Województwie Małopolskim.
- Głosować można:
- elektronicznie na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl,
- poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do jednej z urn zlokalizowanych w punktach głosowania ustalonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego,
- korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie lub wybranej Agendy Zamiejscowej w: Oświęcimiu, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Zakopanem, Miechowie lub Suchej Beskidzkiej.
- Uwaga: decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych.
- W głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.
- Każdy mieszkaniec województwa, o którym mowa w pkt 1, może oddać dwa głosy:
a) jeden na zadanie regionalne,
b) jeden na zadanie ogólnowojewódzkie.
- Na zadanie zgłoszone w danym regionie może głosować jedynie mieszkaniec zamieszkujący dany region, którego zadanie dotyczy.
- Na zadanie ogólnowojewódzkie może głosować każdy mieszkaniec województwa.
- W przypadku oddania przez mieszkańca województwa dwóch lub więcej głosów na zadania ogólnowojewódzkie, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadania regionalne – o ile jest oddany prawidłowo – pozostaje ważny.
- W przypadku oddania przez mieszkańca województwa dwóch lub więcej głosów na zadania regionalne, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadanie ogólnowojewódzkie – o ile jest oddany prawidłowo – pozostaje ważny.
- Dopuszczalne jest głosowanie hybrydowe tj. oddanie głosów z wykorzystaniem dwóch sposobów spośród wskazanych w pkt 2.
- W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z regionu, w którym nie mieszka, głos uznaje się za nieważny.
Pamiętaj !
- Aby Twój głos był ważny zagłosuj: w terminie od dnia 15 maja 2025 r. do dnia 13 czerwca 2025 r.
- Głosy oddane przed i po terminie głosowania będą uznane za nieważne.
- Wpisz na karcie do głosowania kod i nazwę zadania (z listy zadań dopuszczonych do głosowania). Podaj numer PESEL oraz wybierz swój (jeden) powiat zamieszkania.
- Własnoręcznie podpisz zawarte na karcie do głosowania oświadczenie.
Bardzo, bardzo liczymy na Waszą pomoc! wszak #razemtworzymyzagórzańskiedziedziny
Kreatorzy i Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin