z ostatniej chwili
UWAGA! W piątek 18 lipca 2025 roku biuro ewidencji ludności nieczynne w godz. 9:00–12:00 – aktualizacja oprogramowania. UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejdostępnośćCyberbezpiecznytransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaWłączeni w edukację – rozwijanie i wskazywanie mocnych stron uczniówkoronawirusDziennik WójewództwarodoJak zatwić sprawę„Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Mszana Dolna”Małopolskie swietlice 2024Ogłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIZakup strojówjakości powietrzaEkointerwencja

Wieści ze szkół


Jak to dawniej bywało - Plecionkarz

14/04/2025, dodał: Łukasz Baran czytano: 42 razy
W ramach kolejnych zajęć innowacyjnych „Jak to dawniej bywało” w klasie I Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej uczniowie odwiedzili Pana Stanisława Majkowskiego, który pokazał, jak wyplatać koszyki.

Żeby porządnie się do tego przygotować, jeszcze w szkole, przed wyjściem, uczniowie uczyli się wyplatać, tworząc na krosnach i na kartach papieru wiosenny dywan. Ale to było nic w porównaniu do tego, co zobaczyli u Pana Majkowskiego. Plecionkarz (bo tak się ten zawód nazywa) udowodnił, że wyplatanie nie jest takie proste, jakby się wydawało i dobrze, że uczniowie robili to pod czujnym okiem Mistrza, bo nie wiadomo, czy byłoby się czym pochwalić… 
Uczestnicy zajęć wraz z wychowadzą podsumowali zajęcia takim zdaniem:
"Dziękujemy Panu Stanisławowi i Jego rodzinie za czas, cierpliwość i zaznajomienie nas z tajnikami tego zapomnianego rękodzieła"

Agata Zięba